nurkowanie Hurghada

HURGHADA
five star
DIVERS
$ 65
$ 350
$ 200
Kurs nurkowania podstawowy
Nurkowanie INTRO
Kurs nurkowania zaawansowany
Hurghada Egipt Nurkowanie
nurkowanie Hurghada nurkowanie intro Hurghada Hurghada kurs nurkowania Baza nurkowa Hurghada nurkowanie Hurghada cennik
nurkowanie intro hurghada
...........................................................................
Kurs Nurkowania OWD hurghada
...........................................................................
kurs nurkowania aowd hurghada
  kurs padi  

Hurghada lotnisko

Samoloty z turystami lądują na lotnisku w Hurghadzie, które jest oddalone od nowego centrum Hurghady Sakkala o około 5 km a od starej części Hurghady Dahar o ok. 8 km. Gdy samolot wyląduje na lotnisku w Hurghadzie w Egipcie turyści udaja się do hali przylotów. Przed odprawą paszportową turysta musi dostać wizę egipską (visa on arrival), którą można kupić w kantorach na lotnisku za 25 USD (najlepiej mieć odliczone nowe dolary bo stare nie są przyjmowane w Hurghadzie). Następnie wypełniamy "Kartę przylotu" (Arrival Card) i z nią oraz paszportem udajemy się do odprawy paszportowej. Wiza egipska wydawana na lotnisku w Hurghadzie upoważnia do przebywania na terenie Egiptu przez 30 dni. Następnie idziemy do hali bagażowej, gdzie odbieramy bagaż a potem wraz z rezydentem do autokaru, który rozwozi turystów do hoteli w Hurghadzie.

Hurghada

Hurghada (Hurgada) liczy ok 80 tysięcy mieszkańców, a bazę hotelową Hurghady stanowi okołóo 200 hoteli. Hurghada zajmuje ok. 40 km wybrzeża Morza Czerwonego i składa się z trzech części: północnej Hurghady zwanej Dahar lub Downtown (hotel Empire, hotel Sea Star, hotel Palm Beach, hotel Palma de Mirette, hotel Hilton Plaza), centralnej Hurghady zwanej Sekkala (hotel Sea Gull, hotel La Pasha, hotel Bella Vista) i południowej nowej części Hurghady ciągnącej się w kierunku Safagi zwanej Village Road (hotel Coral Beach, hotel Desert Rose, hotel Alladin, hotel Titanic, hotel Iberhotel Aquamarine). Transport w Hurghadie miedzy tymi dzielnicami zapewniają pomarańczowe taksówki a krótki przejazd kosztuje 50 LE , dłuższy 100 LE.

Hurghada zdrowie

Turyści w Hurghadzie zazwyczaj mają problemy z układem pokarmowym zwanymi "zemstą faraona" objawia się ona biegunką, bólami brzucha, a po kilku dniach wysoką gorączką i bólami w kościach jak przy grypie. "Zemsta faraona" jest   spowodowana odmienną florą bakteryjną. Aby nie zachorować należy: nie pić wody z kranu, nie pić napojów z lodem i lodów, nie jeść sałatek i owoców, nie pić soków owocowych i napojów podawanych  w hotelach (tylko butelkowane). Zjadać tylko produkty pieczone lub gotowane a napoje gorące. Jeżeli już dojdzie do zatrucia jak najszybciej zjeść ANTINAL.

Hurghada nurkowania

W celu rezerwacji nurkowania w Hurghadzie, proszę wysłać maila lub smsa na nasz numer z informacją w jakim są Państwo hotelu, ile osób chce nurkować, w jaki dzień ma odbyć się nurkowanie i jaki program nurkowy Państwa interesuje (nurkowanie intro, kurs nurkowania PADI czy nurkowania turystyczne dla certyfikowanych nurków), a od razu odpowiemy i podamy dokładną godzinę odbioru z hotelu w Hurghadzie. W danym dniu odbierzemy Państwa bezpośredni z recepcji hotelu. Transport ze wszystkich hoteli w Hurghadzie jest w cenie nurkowań i kursów nurkowania hurghada nurkowanie

 
 
Nurkowanie - Hurghada - Egipt email: hurghadadivers@gmail.com tel:+201142220857 (Viber, Whatsapp)